Traktorové pneumatiky

pnematiky a pneu

Celoroční pneumatiky

Napsal dockal • Nov 11th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Fenomén, kterým celoroční pneumatiky bezesporu jsou, má svá úskalí a ne vždy je vhodné je používat. O tom, pro koho takové pneumatiky jsou a pro koho ne, si řekneme v následujících řádcích. Dotkneme se také aktuálního tématu, a to zda jsou tyto pneumatiky způsobilé fungovat od 1. listopadu 2011 jako povinné zimní pneumatiky.

V létě

Celoroční pneumatiky jsou kompromisem mezi zimními a letními. Jak fungují v období od jara do zimy, kdy standardně využíváme pneumatiky letní? Fungují dobře. Při jízdě asi rozdíl nezjistíme, ale dochází zde ke stejnému, byť slabšímu efektu, jaký se objevuje při využívání zimních pneumatik za vyšších teplot, rychlostí a na suché silnici – celoroční pneumatiky se totiž také nadměrně opotřebovávají. To je první velký argument, proč je nevyužívat – neušetříme, protože sice budeme mít jedny pneumatiky, ale ty se mnohem rychleji opotřebují, než kombinace zimních a letních.

V zimě

Jak víme, letní pneumatiky jsou na zasněženém, nebo namrzlém povrchu zcela nepoužitelné. Celoroční pneumatiky jsou na tom o poznání lépe, ale i zde mají o něco lepší vlastnosti pneumatiky čistě zimní. A protože v na kluzké vozovce často rozhodují detaily, je rozumnější volit právě takové pneumatiky, které poskytnou co nejlepší jízdní vlastnosti, případně jízdu ještě zpomalit a být opatrnější.

Komu jsou určeny?

Celoroční pneumatiky se rychleji opotřebují a v zimě jsou o něco hůře použitelné, než specializované pneu zimní. Co s tím? Hodí se vůbec pro někoho? Určitě ano – zejména pro osoby, které tak často autem nejezdí, zejména v teplých měsících. Pro vskutku sváteční a opatrné řidiče jde o ideální volbu, ale náročnější řidič už by se měl asi spíše porozhlédnout po jedné sadě pneumatik na zimu a jedné na léto.

Jsou tyto pneumatiky použitelné dle zákona?

Od prvního listopadu platí celoplošná povinnost mít obuty zimní pneumatiky, která bude končit 31.března. Určitě vás zajímá, jestli celoroční pneumatiky, tedy ty označené jako M+S, splňují požadavky zákona a jsou jako zimní použitelné. Ano, jsou, takže pokud spokojeně využíváte celoroční pneumatiky, nemusíte se ničeho obávat. Jen připomeneme, že minimální hloubka dezénu pro zimní pneumatiky je teď 4mm.

Kupte si levné pneu 195 65 15 za vynikajicí ceny.

Kvalita především

Jak jsme si už řekli, celoroční pneumatiky jsou určitým kompromisem. Ve snaze ušetřit jsou pro některé řidiče vhodné, ale nepřehánějme to a nekupujme neznačkové levné pneumatiky. Ty jsou, dle objektivních výzkumů, opravdu nebezpečné. Riziko, že vás na silnici zklamou je vysoké a spíše je to pouze otázka času. Ať už jste jakkoliv sváteční řidič, který jezdí pomalu a opatrně, těmto pneumatikám se obloukem vyhněte, protože jsou zcela nepoužitelné už i v případě, že projedete louží.Štítky: , , , ,

dockal je
Email na autora | Všechny články od dockal

Komentáře k článku